• Św. Katarzyna

Św. Katarzyna Mammolini, dziewica, ksieni (1413-1463). Otrzymała przydomek Bolońskiej. Córka pro- fesora uniwersytetu. Wykształcona, utalentowana. Mając 18 lat wstąpiła do jednego z najsurowszych za- konów - klasztoru klarysek. Przyzwyczajona do wygód, jakie miała w domu, podjęła życic surowe, wy- konując najniższe posługi. Kiedy mieszkańcy w jej rodzinnym mieście Bolonii ufundowali klasztor kla- rysek, przeniesiono ją z Ferrary Została przełożoną. Pozostawiła po sobie pisma ascetyczne, poezje, ry- sunki. Przepowiedziała dokładnie datę swej śmierci. Jest patronką Bolonii.