• Do Matki Bożej

Matko Boża!
Od początku istnienia Towarzystwa stajesz „na początku dróg naszych”. Towarzystwo w poczuciu swojej
słabości tuli się do Ciebie jako najczulszej swojej Matki. Czuję, że ma do tego prawo, bo nosi chlubne imię
Twego Syna Bożego. Od samego początku uważamy Ciebie, Matko Najświętsza, za Królowę i Matkę naszego
Towarzystwa. (por. Sł. Boży I. Posadzy - LO, IV s. 77)

O Maryjo, Matko i Królowo!
Niech miesiąc maj będzie dla nas nowym rozkwitem kwiatu nabożeństwa do Ciebie w duszy każdego z nas.
Bądź dla nas Przewodniczką i natchnieniem na drodze realizowania wielkich planów Bożych. (por. Sł. A.
Hlondzie - LO, IV, s. 84)

O Maryjo!
Pomóż nam całym sercem zwracać się z prośbami do Ciebie jako naszej Matki o pomoc i opiekę pod Twoim
płaszczem. (por. Sł. Boży A. Hlond – Myśli 22, s. 31)

Matko Boża!
Niech serdeczny i konsekwentny kult Matki Boskiej będzie pierwiastkiem religijnego odnowienia życia
chrześcijańskiego, a tym samym przyczynkiem do odrodzenia rodzin, jednostek, narodów i świata. (por. Sł.
Boży A. Hlond – Myśli, 26 s. 32)